KOGO Architektura – pracownia architektoniczna | Katamaran

Katamaran

Inwestor: Respect Yacht Shipyard
data projektu: 2017
realizacja: 2017 – 2018

Dane techniczne katamaranu żaglowego Performance Cat 40:
długość 11,80 m
szerokość 6,60 m
szerokość kadłuba 1,60 m
prędkość maksymalna 15 węzłów
zanurzenie 1,35 m
wyporność KLW 6000 kg
wysokość masztu 14,00 m
wysokość nad KLW 15,95 m
boczna wysokość 3,45 m
powierzchnia żagli 67/103 m2
fok 27 m2
grot 40 m2
genaker 63 m2
silnik 2×20 KM
załoga 8/10 osób [kat. B/kat. C]


Katamaran żaglowy z serii Performance Cat 40 jest jednostką morską do pływania rekreacyjnego. Został zaprojektowany z myślą o szybkim i wygodnym pływaniu.

Szybkość
Smukłe pływaki i niewielkie zanurzenie dają możliwość płyniecia z prędkościami dwukrotnie większymi w porównaniu z innymi jachtami czarterowymi.

Przestronny kokpit
Cechą wyróżniającą tę linię katamaranów jest przestronny kokpit w gondoli, gdzie bezpiecznie można przebywać na otwartej przestrzeni zabezpieczonej od wiatru owiewką. Zaprojektowano miejsca zarówno do siedzenia przy stoliku jak również do komfortowego leżenia i zażywania kąpieli słonecznych. Rzecz jasna w każdej chwili można zadaszyc strefę przednia oraz tylną gondoli i utworzyć zamknięta przestrzeń.

Miejsce dla sternika
W gondoli, gdzie jest najlepsza widoczność zaprojektowane zostało miejsce dla skipera – sternika. Zasiadając na wygodnej kanapie skiper ma przed sobą koło sterowe oraz wszystkie przyrządy nawigacyjne potrzebne dla prowadzenia i kontroli jachtu.

Kajuty
W przestronnych pływakach zaprojektowano cztery zamykane kajuty z podwójnymi kojami. Wielkość i kształt kajut zapewnia wygodną pozycję stania oraz siedzenia na kojach. Kabiny wyposażono w duże szafy na ubrania oraz półki na drobiazgi.

Łazienka i ubikacja
Łazienka została zaprojektowana tak, aby nie było konieczności korzystania z sanitariatów w zatłoczonych marinach.

Kambuz
Ergonomiczna i duża przestrzeń przewidziana do przygotowania posiłków oraz magazynowania produktów została zaprojektowana w sposób niezwykle przemyślany.
Wszystkie udogodnienia wykonano z myślą o bezpiecznym przygotowywaniu gorących dań w każdych warunkach pogodowych.
Do przygotowywania zimnych posiłków przewidziano również miejsce w gondoli, gdzie znajduje się duży blat, szafki oraz lodówka.

www.respect-yachting.com